Seniorzy obchodzili swoje święto Drukuj Email
środa, 08 października 2014 08:47
Seniorzy obchodzili swoje swieto_2 W ubiegłą  sobotę tj. 4 października w Szkole Podstawowej w Skrobowie odbyło się VIII Gminne Spotkanie Osób Starszych.  Na uroczystość przybyły reprezentacje seniorów ze wszystkich sołectw z terenu naszej gminy oraz zaproszeni goście. Spotkaniu seniorów towarzyszył występ Zespołu Pieśni i Tańca „Familia” z Rudołowic  oraz występ zespołu młodzieżowego z Gimnazjum w Skrobowie.  W wydarzeniu uczestniczył  Wójt Gminy Lubartów – Krzysztof Kopyść, który  w swoim wystąpieniu  podkreślił szczególną rolę osób starszych  w społeczeństwie. „To wam drodzy seniorzy zawdzięczamy przetrwanie takich wartości jak tradycja, obyczaje, rodzina. Za ten heroizm dnia codziennego jestem Państwu szczególnie wdzięczny - mówił Wójt podczas uroczystości. Oby nigdy nie brakowało Wam sił i zapału do wspierania kolejnych pokoleń. Oby młodzi zawsze dostrzegali wasze zaangażowanie i troskę o dzieci, wnuki i prawnuki i okazywali to, bo nic tak nie cieszy jak wdzięczność ze strony bliskich.” Na terenie Gminy Lubartów prężnie funkcjonują  kluby seniora, dzięki którym osoby starsze mogą aktywnie spędzać wolny czas i spotykać się w gronie przyjaciół. Coroczne spotkania organizowane z okazji Dnia Osób Starszych cieszą się dużą popularnością. Obecność  na uroczystości w Skrobowie ponad 300 osobowej grupy seniorów świadczy o potrzebie wspierania wszelkich działań na rzecz aktywizacji starszych mieszkańców naszej gminy.

Organizatorem spotkania był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Gminna Biblioteka Publiczna, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum w Skrobowie.

Przypomnijmy, Dzień Osób Starszych jest świętem  obchodzonym  corocznie 1 października, ustanowionym  14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ.  Jest to dobra okazja do zwrócenia uwagi na problemy osób starszych, przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu seniorów, aktywizowania najstarszych mieszkańców oraz propagowania równego udziału w życiu społecznym. Zapraszamy do obejrzenia galerii >>
 

 

klnss

HGL

ueefs

@

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego