Projekt socjalny TYDZIEŃ DLA RODZINY – etap II – ZAKOŃCZENIE REALIZACJI Drukuj Email
środa, 12 września 2012 11:48
Z przyjemnością informujemy, że zakończona została realizacja projektu socjalnego "TYDZIEŃ DLA RODZINY", realizowanego w ramach działań o charakterze środowiskowym projektu systemowego "Efektywna pomoc społeczna w Gminie Lubartów". Z działań realizowanych w ramach projektu socjalnego korzystać mogli nie tylko uczestnicy ostateczni projektu systemowego, ale również członkowie ich rodzin, znajomi, sąsiedzi.
W drugim etapie realizacji projektu socjalnego, który przypadł na pierwszą połowę września, odbyły się w poszczególnych szkołach na terenie Gminy konsultacje specjalistyczne: przez 5 dni, każdego dnia w innej szkole dyżur pełnił psycholog. W ramach konsultacji można było uzyskać porady w kwestiach wychowawczych, sprawach rodzinnych, indywidualnych. Dodatkowo w siedzibie Urzędu Gminy odbyły się zajęcia praktyczne dla rodzin:
  • 06.09.2012r., TEMAT: Samotne rodzicielstwo
  • 07.09.2012r., TEMAT: Problemy rodzin wielodzietnych
  • 10.09.2012r., TEMAT: Problemy rodzin z dorastającymi dziećmi
Dzięki zajęciom, ich uczestnicy nabyli praktyczne umiejętności do radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, konfliktowymi, mogli podzielić się swoimi problemami i wątpliwościami i wspólnie z innymi znaleźć najlepsze ich rozwiązanie.
 

 

klnss

HGL

ueefs

@

Strona współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego